Karolina Pilarczyk wzięła udział w 1. edycji Rainforest Challenge Polska!

Karolina Pilarczyk wzięła udział w 1. edycji Rainforest Challenge Polska!

Rainforest Challenge to rajd znany wszystkim miłośnikom off-roadowych zmagań. Choć w Kraju nad Wisłą próżno szukać lasów deszczowych, to z powodzeniem udało się przeprowadzić pierwszą edycję błotnej rozgrywki!

Od 2021 roku, najbardziej popularne rajdy terenowe 4×4 na świecie rozgrywane są także pod postacią polskiej edycji. Rainforest Challenge to trzecia na świecie impreza motoryzacyjna na świecie – zaraz po Baja 1000 oraz Rajdzie Dakar!

Początki Rainforest Challenge sięgają 1997 roku. Co roku, w wyzwaniu startują ekipy z ponad 30 różnych krajów. Tak się złożyło, że w tym roku rozegrana zostanie pierwsza edycja polskiej części kultowego sprawdzianu dla kierowców off-roadowych. W dniach 21-25 kwietnia zawodnicy spotkali się w Elblągu by sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Trasy przechodził przez tereny bagienne, wodne, oraz trawersowe – zgodnie z różnorodnym duchem oryginalnej imprezy.

W wyzwaniu wzięła udział uznana na całym świecie, najlepsza polska drifterka Karolina Pilarczyk. Zawodniczka poradziła sobie świetnie, pomimo postawienia sobie wysokiej poprzeczki – brała bowiem udział w rajdzie klasy „hard”.

(Fot. materiały prasowe BlogStar)

KATEGORIE Pozostałe wyścigi
TAGI metarajdowe mistrzostwa polskirajdy offroadowerallycross