Kryzys rajdów w Polsce – powodem zmieniające się przepisy

Kryzys rajdów w Polsce – powodem zmieniające się przepisy

Rajdy to dziedzina motorsportu, która cieszy się całkiem niezłą popularnością. Bardzo możliwe, że w naszym kraju czeka je spory kryzys, gdyż przepisy znacząco utrudniają przeprowadzanie zawodów.

Rajdy samochodowe w Polsce mają dość długą historię i każdego roku w naszym kraju odbywa się mnóstwo wydarzeń. Przepisy w ostatnim czasie mocno jednak je utrudniają.

W grudniu 2021 roku zgodnie z obowiązującą tradycją w Warszawie odbył się Rajd Barbórka, który stanowi symboliczny koniec sezonu w naszym kraju i zbiera najlepszych kierowców rajdowych z całej Polski i nie tylko. Podczas niego doszło jednak do pewnych kontrowersji, które sprawiły, że przyszłość rajdów w naszym kraju jest niepewna. 

W czasie trwania rajdu samochody poruszały się ulicami Warszawy, by dotrzeć na odcinki specjalne. Te zarejestrowane w Polsce były jednak kontrolowane i przez tą „przyjemność” trzy załogi nie zostały dopuszczone do rajdu. Wynika to z tego, iż samochody rajdowe de facto są w naszym kraju nielegalne, gdyż zawierają elementy nieposiadające homologacji, takie jak klatka bezpieczeństwa, a to jest już podstawa do zabrania przez policjanta dowodu rejestracyjnego. Na ten moment nie wiadomo, czy przepisy zostaną poprawione, a bez tego rajdy w Polsce czeka trudny okres.

Zdj. główne: Comanche0/pixabay.com

KATEGORIE NewsRajdy samochodowe
TAGI Rajd BarbórkaRajdySamochody Rajdowe