Syn mistrza świata F1 bez środków na dalszą karierę

Syn mistrza świata F1 bez środków na dalszą karierę

Syn Nelsona, Pedro Piquet, ścigał się w ubiegłym sezonie w serii Formuły 2. Wyniki Brazylijczyka nie były zadawalające - zajął odległe, 20. miejsce w klasyfikacji generalnej serii.

Koszta startów w rozgrywkach motorsportu przerastają nawet znane nazwiska. Przekonał się o tym Pedro Piquet, który ogłosił brak funduszy umożliwiających kontynowanie karierę.

Syn Nelsona, Pedro Piquet, ścigał się w ubiegłym sezonie w serii Formuły 2. Wyniki Brazylijczyka nie były zadawalające – zajął odległe, 20. miejsce w klasyfikacji generalnej serii.

22-latek nie będzie w stanie wykorzystać zdobytych doświadczeń i przekuć je w sukcesy w roku 2021. Pedro ogłosił zakończenie kariery.

Jak pisze Pedro Piquet – jeśli śledzicie Formułę 2, to widzieliście to w ostatnich latach. Mistrz F2 z sezonu 2019 nie miał szans na angaż w F1. Wicemistrz F2 dostał się do niej tylko ze względu na swój pakiet sponsorski. W tym roku wicemistrz F2 znów nie dostanie miejsca w F1. Otrzymał je za to kierowca, który kupił połowę zespołu.

(By Lukas Raich – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70665783)

KATEGORIE Formuła 1
TAGI F1grand prix f1wyścig na torze