Formuła 1: zespół Mercedesa inwestuje w młode talenty. Zakontraktowano 13-latka z Chin

Formuła 1: zespół Mercedesa inwestuje w młode talenty. Zakontraktowano 13-latka z Chin

13-latek startuje obecnie w zawodach kartingowych, jednak już zasilił grono akademii niemieckiego producenta. Nikt jednak nie może przewidywać jak potoczą się losy młodzieńca.

Wiek wschodzących gwiazd królowej motorsportu z roku na rok maleje. Nic w tym jednak dziwnego – zespoły chcą zagwarantować sobie pozycję na lata. Tym razem niemiecki zespół podpisał kontrakt z 13-letnim Yuanpu Cui…

Mercedes poszedł w ślad za zespołem Mclarena, który zakontraktował innego 13-latka – Amerykanina Ugo Ugochukwu. Do niemieckiego zespołu trafił Yuanpu Cui, który obecnie bierze udział w zawodach z serii kartingowych.

Według informacji prasowych, młodziutki Cui pochodzi z miasta Xi’an i zaczął profesjonalną karierę w 2014 roku. Teraz dołączy do akademii Mercedesa, w której znajdują się już takie nazwiska jak Frederik Vesti, Paul Aron, Andrea Kimi Antonelli czy Alex Powell.

Choć inwestycja w tak młodego zawodnika z pewnością ma sens, to nie da się nie zauważyć ogromnego ryzyka związanego z kontraktem. Przed młodym Chińczykiem jeszcze kilka lat zanim będzie w stanie udźwignąć ciężar bolidu.

(Fot. materiały prasowe Mercedes)

KATEGORIE Formuła 1
TAGI F1grand prix f1wyścig na torze