Ferrari pozbawi Kubicę szansy na powrót do Formuły 1?

Ferrari pozbawi Kubicę szansy na powrót do Formuły 1?

Pod naciskiem Ferrari, Alfa Romeo Racing postanowiło wprowadzić do zespołu drugiego zawodnika rezerwowego - Calluma Ilotta.

Nadzieje polskich kibiców na powrót rodaka do stawki królowej motorsportu mogły właśnie spaść do zera. Przyczyna? Angaż 22-letniego Brytyjczyka w roli drugiego rezerwowego. Czy to na pewno poważny powód do obaw?

Robert Kubica, z racji pełnienia roli kierowcy rezerwowego, łączy inne serie wyścigów z obowiązkami w Formule 1. Nie ma w tym nic dziwnego – każdy z nas o tym wiedział. Niemniej jednak, w ciągu ostatnich kilku dni sprawa się skomplikowała. Alfa Romeo Racing zaangażowało 22-letniego kierowcę obecnie startującego w F2, który miałby pełnić rolę drugiego rezerwowego pod nieobecność Kubicy. Oficjalny powód wydaje się dość niedorzeczny za sprawą tego, że obowiązki Roberta w F1 zawsze były priorytetem dla Polaka.

Za niejednoznaczną decyzją stoi również fakt zagwarantowania 22-letniemu Collumowi Ilottowi startów w ramach piątkowych przejazdów testowych w Formule 1. Podobne kroki nie miałyby miejsca, gdyby nie ambitniejsze plany włoskiego zespołu. Wygląda na to, że włosi zadecydowali o przyszłości zespołu i nie ma w nim Polaka.

(Fot. materiały prasowe Alfa Romeo Racing ORLEN)

KATEGORIE Formuła 1
TAGI F1grand prix f1robert kubicastart wyścigu