F1. Haas nie zmieni kontrowersyjnych barw bolidu?

F1. Haas nie zmieni kontrowersyjnych barw bolidu?

Amerykański zespół występujący w ramach Formuły 1 zdecydował się porzucić tradycyjne barwy na rzecz rosyjskich z racji nowego sponsora, Dimitrija Mazepina.

Zyskując nowego sponsora, rosyjskiego oligarchę Dimitrija Mazepina, amerykański zespół porzucił tradycyjne barwy i przyodział kolory rosyjskiej flagi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że rosyjscy sportowcy zostali pozbawieni możliwości prezentowania barw narodowych.

Rosyjscy atleci zostali pozbawieni tego zaszczytu w wyniku decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), która jest jednocześnie bezpośrednią konsekwencją nielegalnego procederu dopingowego funkcjonującego na terenie Rosji.

Nie mniej jednak, decyzja o porzuceniu tradycyjnych barw i ogłoszenia oficjalnej decyzji zbiegły się w czasie. Z tego powodu do tablicy została wywowałana Światowa Agencja Anty-Dopingowa (WADA). Po kilku dniach znamy oficjalną decyzję.

Amerykański zespół występujący w ramach Formuły 1 zdecydował się porzucić tradycyjne barwy na rzecz rosyjskich z racji nowego sponsora, Dimitrija Mazepina. Oligarcha zobowiązał się do wpłacania na konto zespołu około 30 milionów dolarów rocznie w zamian za wystawienie swojego syna, Nikity, w wyścigach Grand Prix.

WADA zdecydowała się umorzyć sprawę barw bolidu, zwracając tym samym uwagę na to, że decyzja ta nie zmienia wcześniejszych ustaleń Trybunału.

(Autorstwa Artes Max from Spain – Haas VF-18 / Kevin Magnussen / Haas F1 Team, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67152921)

KATEGORIE
TAGI