Cennik torów wyścigowych w Polsce – ile trzeba zapłacić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Cennik torów wyścigowych w Polsce – ile trzeba zapłacić?

Na terenie Polski można znaleźć atrakcyjne autodromy, które z przyjemnością ugoszczą zarówno adeptów sportów motorowych, jak i starych wyjadaczy, którzy zjedli zęby na pętlach. Trudno znaleźć lepsze miejsce, w którym w tak łatwy sposób można podszlifować swoje umiejętności za kierownicą i sprawdzić się z innymi kierowcami. Ile kosztuje wjazd na tor?

Każdy z nas chyba kiedyś marzył, by wjechać na profesjonalny tor wyścigowy i w pełni wykorzystać możliwości swoich czterech kółek. Zazwyczaj w ruchu ulicznym jesteśmy w stanie rozwinąć tylko prędkość ograniczoną przez przepisy drogowe. Specjalnie przygotowana nawierzchnia to miejsce, w którym każdy samochód czuje się najlepiej. 

W wielu popularnych filmach samochodowych organizowane są wyścigi uliczne, czy to na ¼ lub 1/8 mili, czy też te dotyczące driftu. Niestety prawo o ruchu drogowym kategorycznie zabrania tych przedsięwzięć pod karą grzywny i zarekwirowania prawa jazdy na trzy miesiące w najlepszym wypadku lub obejmuje „ściganta” dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Dlatego też warto zachować swoje zakusy na pętle do tego stworzoną. Przy okazji to świetna okazja, by zasmakować rywalizacji i sprawdzić swoje umiejętności na tle innych kierowców. 

Najlepiej będzie jeśli wybierzesz tor przystosowany do ogólnodostępnych amatorskich wyścigów samochodowych. Niektóre tory są niedostępne dla kierowców niezrzeszonych w automobilklubach działających w danym regionie Polski. Te najbardziej prestiżowe wymagają licencji profesjonalnego kierowcy wyścigowego. Gdzie najlepiej się udać? Ile trzeba zapłacić za godzinę zabawy?

Tor Poznań

To jeden z najbardziej znanych autodromów na terenie Polski. Co ciekawe, to jedyny polski tor przystosowany do zawodów na najwyższym europejskim szczeblu. Poza tym planowano kiedyś przystosować Tor Poznań do wymogów Formuły 1. Plany te niestety spaliły na panewce. Być może doczekamy się czasów, w których słynne Grand Prix odbędzie się w Kraju nad Wisłą. Co najważniejsze, regulamin obiektu zezwala na amatorski użytek pętli. Jedyną “wadą” wydają się być często organizowane imprezy zamknięte, które wykluczają amatorów. 

Cena: od 749 zł (Udział w Tor Poznań Track Day)

Tor Kielce

Powstały w 1977 roku kielecki autodrom należy do lokalnego Automobilklubu, który organizuje wszelkiej maści otwarte i zamknięte wydarzenia na pętli. Podobnie jak w przypadku Poznania, Kielce również umożliwiają przejazdy amatorom wyścigowych wrażeń. Tor ma ponad 4100 metrów długości i świetnie zorganizowane zaplecze, które sprawdza egzamin podczas obleganych eventach. 

Cena: od 349 zł

Tor Słomczyn

Obiekt ten mieści się w województwie mazowieckim, we wsi Słomczyn. Jako jeden z nielicznych torów w kraju może pochwalić się rozbudowanymi opcjami i możliwościami, które przypadną do gustu każdemu adeptowi szybkiej jazdy. Odbywają się tam zarówno imprezy okolicznościowe, jak i warsztaty z techniki jazdy. Tor Słomczyn jest dostępny dla odwiedzających i amatorów motorsportu. Największą zaletą jest przede wszystkim mniejsze obłożenie w porównaniu do wcześniej wspomnianych opcji. 

Cena: od 210 zł

Tor Toruń

Toruński autodrom to mekka miłośników sportowych wrażeń. Gród Kopernika słynie z imprez motoryzacyjnych i wszelkiej maści zlotów fanatyków. Do największych atrakcji należą uznane zawody driftu, które co roku przyciągają tysiące widzów. Poza tym tor umożliwia jazdę w rallycrossie, wyścigi gokartów czy też amatorskie szkolenia z technik bezpiecznej jazdy i driftu. Do wad należy trudny dostęp podyktowany przez częste wydarzenia zamknięte oraz dość przestarzała infrastruktura. Co więcej, należący do toruńskiego Motoparku tor, jest wyjątkowo krótki – całość wynosi zaledwie 1050 metrów!

Cena: od 100 zł

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*